Brazylijski lifting pośladków – powiększanie pośladków

Modelowanie pośladków własnym tłuszczem  to zabieg dzięki któremu, możliwe jest powiększenie pośladków z jednoczesnym wysmukleniem innych okolic ciała. W przypadku tych ostatnich chodzi o rejony, z których pobierana jest tkanka tłuszczowa – po jej uzyskaniu czy to uda, czy też brzuch (zależnie od tego, jaka okolica jest dawcą) stawać się mogą wyraźnie smuklejsze.
Inną korzyścią modelowania pośladków własnym tłuszczem jest to, że nie ma ryzyka odrzucenia przeszczepianej tkanki ani wystąpienia reakcji alergicznej, gdyż wykorzystuje się tłuszcz pochodzący bezpośrednio od danego pacjenta.

Jako kolejną zaletę modelowania pośladków własnym tłuszczem można wymienić to, że z procedury mogą skorzystać również osoby, które na co dzień mają bardzo dużo zobowiązań i przez to borykają się z ciągłym niedostatkiem czasu- po przebyciu modelowania pośladków własną tkanką tłuszczową nie zachodzi konieczność pozostawania w szpitalu. Istotnym dla pacjentów aspektem jest zapewne również to, że po procedurze zasadniczo nie pozostają ślady. Do wnętrza pośladków przeszczepiana tkanka jest wprowadzana przy pomocy igieł, dzięki czemu w rejonie biorczym nie pozostają ślady medycznej ingerencji. Drobne, bo zaledwie kilkumilimetrowe, blizny mogą z kolei pozostawać w miejscach, z których pobierano tkankę tłuszczową do przeszczepu.
Warto również wspomnieć o tym, że uzyskiwany na drodze modelowania pośladków własnym tłuszczem rezultat jest po prostu naturalny. Wszczepiane do pośladków implanty bywają zauważalne, inaczej jest u osób, które przebyły lipofilling pośladków. Pośladki zbudowane są bowiem zarówno z mięśni, jak i właśnie z tkanki tłuszczowej – jeżeli tylko przeszczepiony materiał przyjmie się prawidłowo, to zasadniczo nie powinno być nawet zauważalne to, że pacjent korygował w jakiś sposób wygląd swoich pośladków.

Wskazaniami do modelowania pośladków własnym tłuszczem są:

      • wystąpienie u pacjenta chęci skorygowania wyglądu tego rejonu ciała – modelowanie pośladków własnym tłuszczem może stanowić rozwiązanie problemu w postaci zbyt małych (według pacjenta) pośladków, ale i doprowadzić do podniesienia tych struktur,
      • występowanie asymetrii pomiędzy dwoma pośladkami,
      • potrzeba uzupełnienia ubytków tkankowych w obrębie pośladków (do których doszło np. na skutek urazu w tej okolicy).

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu
Podstawowym przeciwwskazaniem do modelowania pośladków własnym tłuszczem bywa zbyt niska masa ciała pacjenta. W takiej sytuacji bywa bowiem tak, że po prostu nie istnieją u danej osoby takie rejony ciała, w których znajduje się wystarczająca ilość tkanki tłuszczowej do jej pobrania, a następnie przeszczepiania do wnętrza pośladków.

Jako inne przeciwwskazania do modelowania pośladków własnym tłuszczem wymienić można:

    • ciążę i okres karmienia piersią,
    • choroby nowotworowe i autoimmunologiczne,
    • schorzenia przewlekłe o nieunormowanym przebiegu (np. cukrzyca, niedoczynność tarczycy, niewydolność nerek, zaawansowane nadciśnienie tętnicze, przewlekła obturacyjna choroba płuc),
    • zaburzenia krzepnięcia krwi (szczególnie polegające na osłabionym krzepnięciu krwi, wynikające zarówno ze schorzeń hematologicznych, jak i związane ze stosowaniem przez pacjenta leków o działaniu przeciwkrzepliwym, takich jak np. aspiryna, acenokumarol czy warfaryna),
    • aktywne infekcje (dotyczące zarówno okolic, z których miałaby być pobierana tkanka tłuszczowa, jak i rejonu pośladków).

Przed zabiegiem
Przed modelowaniem pośladków własnym tłuszczem odbywa się konsultacja z lekarzem, który będzie przeprowadzał zabieg. Przebycie konsultacji jest etapem wymaganym i jednocześnie bardzo ważnym, bowiem to właśnie podczas niej dochodzi do kwalifikacji pacjenta do modelowania pośladków własnym tłuszczem, ale i sprawdzane jest, czy przeprowadzenie procedury będzie w pełni bezpieczne dla danego pacjenta.

Pierwszym etapem konsultacji jest sprawdzenie, jaki dokładnie problem z pośladkami występuje u pacjenta oraz następnie ocenienie, czy możliwe będzie jego zlikwidowanie właśnie poprzez przeszczepienie tkanki tłuszczowej. Z kandydatem do lipofillingu pośladków zbierany jest też dokładny wywiad lekarski – ma to na celu wykluczenie wszelkich ewentualnych przeciwwskazań do wykonania procedury.

Wśród przeciwwskazań do modelowania pośladków własnym tłuszczem wymienia się m.in. zażywanie przez pacjenta leków o działaniu zmniejszającym krzepliwość krwi. Taki stan może, ale nie musi uniemożliwiać przebycie opisywanego zabiegu, dlatego pacjenci bardzo chcący przebyć lipofilling pośladków nie powinni zatajać przed lekarzem informacji o stosowanych przez siebie lekach. Zażywanie wspomnianych preparatów może uniemożliwiać przeprowadzenie zabiegu przez to, że istniałoby zwiększone ryzyko wystąpienia krwawień zarówno podczas, jak i już po zabiegu. Czasami jednak – jeżeli tylko stan pacjenta na to pozwala i będzie to dla niego bezpieczne – możliwe jest czasowe odstawienie leków zmniejszających krzepliwość krwi i wtedy istnieje możliwość przeprowadzenia modelowania pośladków własnym tłuszczem.

Rodzaj znieczulenia
Modelowanie pośladków własnym tłuszczem nie jest procedurą związaną z dużą inwazyjnością, jednakże – aby pacjent nie doświadczał podczas niej dyskomfortu – stosowane jest podczas niej znieczulenie. Zazwyczaj lipofilling pośladków przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym.

Jak przebiega zabieg?
Zabieg rozpoczyna się od zastosowania znieczulenia. Całą procedurę lipofillingu pośladków podzielić można na dwa etapy:

  1. pobranie przeszczepianego materiału,
  1. wprowadzenie uzyskanej tkanki tłuszczowej w okolice biorcze.

Pobieranie tkanki tłuszczowej do modelowania pośladków własnym tłuszczem odbywa się na drodze liposukcji. Do omawianego zabiegu nie można jednak wykorzystać dowolnej techniki odsysania tłuszczu – wybierane są wyłącznie delikatniejsze metody (takie jak np. liposukcja wodna), podczas których nie dochodzi do znaczniejszych uszkodzeń pobieranego materiału. Do uzyskiwania materiału wykorzystywane są kaniule mające kilka milimetrów średnicy. Miejsca, z których pobierany jest materiał, u różnych osób mogą być całkowicie odmienne. Wybór uzależniony jest przede wszystkim od tego, w których rejonach ciała danego człowieka istnieją wyraźne depozyty tkanki tłuszczowej. U jednego pacjenta do modelowania pośladków własnym tłuszczem zostanie wykorzystana tkanka tłuszczowa pobrana z jego ud, u innego z kolei jako rejon biorczy służyć mogą okolice brzucha.

Uzyskiwana na drodze liposukcji tkanka tłuszczowa ulega odpowiednim modyfikacjom (np. procesowi zemulgowania) i dopiero tak przygotowany materiał może posłużyć do przeprowadzenia kolejnej części zabiegu. Przeszczepiany materiał wprowadzany jest do wnętrza pośladków zazwyczaj przy pomocy niewielkich igieł/kaniul – dzięki temu już po zabiegu w obrębie pośladków nie są zwykle widoczne ślady po tym, że u pacjenta były dokonywane jakieś ingerencje służące modyfikowaniu wyglądu tej okolicy ciała.

Modelowania pośladków własnym tłuszczem zajmuje zazwyczaj kilka godzin tj. 2-4 h. Zabieg u jednego pacjenta może trwać godzinę, u innego z kolei 3 godziny – dokładny czas trwania procedury uzależniony jest m.in. od tego, czy tłuszcz będzie pozyskiwany tylko z jednej, czy też z kilku okolic ciała pacjenta. Lipofilling pośladków jest procedurą, po której pozostawanie w klinice nie jest konieczne – jeszcze tego samego dnia pacjent wraca do domu.

Czas i przebieg rekonwalescencji
Całkowity czas rekonwalescencji po modelowaniu pośladków własnym tłuszczem nie przekracza zwykle dwóch tygodni. Największe ograniczenia co do normalnej aktywności obowiązują przez około 7 dni od przeprowadzenia zabiegu – to właśnie przez ten czas pacjenci powinni bowiem unikać znaczniejszego wysiłku fizycznego. Przez pozostały okres rekonwalescencji obowiązują z kolei ograniczenia co do niektórych aktywności, takich jak np. uczęszczanie na basen czy korzystanie z sauny.

Po lipofillingu pośladków pacjenci mogą w zasadzie nawet już następnego dnia powrócić do swoich codziennych obowiązków. Jak wspomniano wyżej, przez kilka dni obowiązują ich jednak ograniczenia co do podejmowania wysiłków – jeżeli praca pacjenta związana jest ze znaczną aktywnością fizyczną, to może zaistnieć konieczność wzięcia kilku dni urlopu. O tym, czy pacjent rzeczywiście będzie musiał odpoczywać w domu przez kilka dni po zabiegu, zawsze decyduje jednak lekarz.

Przez pierwsze kilka dni po modelowaniu pośladków własnym tłuszczem pacjent może doświadczać różnego stopnia obrzęku pośladków. Zjawisko to stanowi naturalną konsekwencję przeprowadzenia zabiegu i zazwyczaj w ciągu kilku dób całkowicie samoistnie ustępuje.

Efekty po zabiegu
Rezultaty lipofillingu pośladków uzależnione są częściowo od tego, z jakiego powodu zabieg był wykonywany. U osób, u których pośladki były małe, skutkiem procedury jest powiększenie tych części ciała. Dzięki modelowaniu pośladków własnym tłuszczem możliwe jest również wyrównanie asymetrii pomiędzy dwoma pośladkami. Pacjenci mogą uzyskać również odmłodzenie okolicy „dolnej części pleców” – poza komórkami tłuszczowymi w przeszczepianym materiale znajdują się również komórki macierzyste, które cechują się działaniem stymulującym procesy regeneracji organizmu.

Pierwsze efekty zabiegu widoczne są bezpośrednio po jego wykonaniu, do ostatecznych dochodzi jednak dopiero po upływie kilkunastu tygodni. Taka zależność związana jest z tym, że część przeszczepionego materiału po prostu obumiera – dopiero po tym, gdy dojdzie do integracji przeszczepionej tkanki tłuszczowej, możliwe staje się ostateczne ocenienie rezultatów lipofillingu pośladków.

Zalecenia po zabiegu
Przez pierwsze 7 dni od przeprowadzenia zabiegu pacjenci powinni unikać znacznego wysiłku fizycznego. Przez okres dwóch tygodni od przebycia lipofillingu pośladków należy unikać takich aktywności jak uczęszczanie na basen, na saunę czy korzystanie z gorących kąpieli.

W celu zmaksymalizowania uzyskiwanych efektów pacjentom zalecane może być masowanie pośladków, a czasami także stosowanie specjalnej bielizny uciskowej. Należy również podkreślić, że pacjenci powinni (szczególnie w ciągu pierwszych dwóch tygodni od zabiegu) zwracać wyjątkową uwagę na rejony ciała poddawane procedurze. W tym czasie powinni oni unikać drażnienia tkanek pośladków (np. poprzez pocieranie) oraz starać się nie spać na plecach.

Jak uniknąć powikłań po zabiegu?
Powikłania po modelowaniu pośladków własnym tłuszczem obserwowane są rzadko, mimo tego pacjenci i tak mogą się zastanawiać, czy istnieją jakieś sposoby na zmniejszenie ryzyka ich wystąpienia. Podkreślić należy, że na ryzyko powikłań wpływają decyzje podejmowane jeszcze przed zabiegiem. Istotne jest bowiem wybranie doświadczonego specjalisty, który przeprowadzi lipofilling pośladków – już skorzystanie z usług lekarza, który wielokrotnie przeprowadzał daną procedurę, może zmniejszyć ryzyko wystąpienia komplikacji po zabiegu.

Aby zredukować ryzyko powikłań pacjenci powinni również pamiętać o przestrzeganiu zaleceń po zabiegu. Unikanie wysiłku czy też delikatne traktowanie poddawanych zabiegowi pośladków również sprawiają, że możliwość wystąpienia komplikacji zostanie znacząco ograniczona.

Możliwe powikłania po zabiegu
Po lipofillingu pośladków powikłania pojawiają się rzadko, jednakże – podobnie jak po dowolnej innej procedurze medycznej – zawsze istnieje jakieś, choćby minimalne, ryzyko pojawienia się jakichś komplikacji. W przypadku tego zabiegu jako potencjalne powikłania wymieniane są:

  • zakażenia w obrębie poddawanych procedurze tkanek,
  • wystąpienie asymetrii pomiędzy pośladkami,
  • wytworzenie się krwiaka,
  • pojawienie się blizn przerostowych,
  • przedłużone utrzymywanie się obrzęku pośladków.

Polecane zabiegi dodatkowe po zabiegu
Jako zabieg dodatkowy do modelowania pośladków własnym tłuszczem można traktować zarówno powtórzenie tej samej procedury u danego pacjenta, jak i zaproponowanie mu zupełnie innego rodzaju zabiegów. W przypadku pierwszej z wymienionych opcji mowa jest o sytuacjach, w których po pojedynczym lipofillingu pośladków nie udało się uzyskać satysfakcjonujących pacjenta rezultatów. W takim przypadku możliwe jest przeprowadzenie dodatkowej sesji modelowania pośladków przeszczepem własnej tkanki tłuszczowej.

Jako odmienny, polecany zabieg dodatkowy można z kolei wymienić iniekcje preparatów osocza bogatopłytkowego (PRP). Ten uzyskiwany od samych zainteresowanych pacjentów materiał cechuje się właściwościami odżywczymi i regeneracyjnymi, dlatego też wstrzyknięcia osocza bogatopłytkowego w okolice ciała, do których była przeszczepiana tkanka tłuszczowa, może zwiększać szanse na to, że zwiększy się odsetek przeżywalności transplantowanych komórek tłuszczowych.

Ważne informacje

    • Cena zabiegu : 9 000 tys. zł
    • Czas trwania zabiegu: około 2-5 godzin
    • Wymagane badania : morfologia, wskaźniki krzepnięcia (APTT i INR),  poziom glukozy, CRP
    • Znieczulenie: miejscowe
    • Pobyt w klinice: 1-2 h po zabiegu
    • Rekonwalescencja: około 7 dni
    • Zdjęcie szwów:  w 7-8 dobie
    • Zmiana opatrunków : w drugiej dobie (kąpiel) oraz przy zdjęciu szwów

Zalety:

jędrna, elastyczna i bardziej nawilżona skóra

wygładzenie zmarszczek

poprawa ukrwienia skóry

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu:

choroby nowotworowe

choroby krwi

ciąża

okres karmienia piersią

przyjmowanie antykoagulantów (dotyczy zestawu do biostymulacji wolumetrycznej)

opryszczka

Umów się na wizytę

Rejestracja online

Rejestracja telefoniczna od Poniedziałku do Piątku

8:00 – 20:00

Oraz w Soboty

10:00 – 16:00

 81 477 57 96

Zapraszamy na darmowy przegląd

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz do konsultacji z naszymi specjalistami, którzy pomogą dobrać najbardziej odpowiedni dla Państwa program leczenia. Oferujemy atrakcyjne pakiety promocyjne, przyjdź i sprawdź sam. Zapraszamy!